Teslimat ve İade Şartları

Sipariş ve Sevkiyat Takibi


Siparişi kesinleşen her üyemize, siparişin kesinleştiği an, üye e-mail adresine siparişinin onaylandığını gösteren e-posta eşliğinde “Sipariş Takip Kodu” iletilir.


Sipariş takip kodunu alan müşterilerimiz, siparişlerinin kargoya verilene kadar ki süreçlerini aşama aşama sitemizden takip edebilirler ve isterler ise, Müşteri Hizmetleri temsilcilerimizle temas kurabilirler.


Kesinleşen Siparişler, onayın ve sipariş kodunun müşteriye bildirilmesinden sonra paketlenerek, depomuzdan en geç 24 saat içerisinde kargoya (Sürat Kargo) teslim edilirler.


Şu an için çalışmakta olduğumuz kargo şirketleri Sürat Kargo’dur. Daha sonra kargo için tedarikçilerimiz arasına yenilerinin eklenmesi halinde sizlere duyurulacaktır.


Sürat Kargoya teslim edilen siparişin/siparişlerin “Sevkiyat Takip Kodu” Sürat Kargo tarafından tarafımıza verildiği anda siparişi veren üyeye iletilir.

Sevkiyat Takip Kodunu alan Üyelerimiz dilerlerse, Sürat Kargo resmi sitesinden sevkiyatlarının kargodaki durumlarını online olarak takip edebilirler.


Kargo teslimi gerçekleştiğinde kargonun nerede, kime ve ne zaman teslim edildiği, Sürat Kargo tarafından kuruluşumuza bildirilmesinin hemen ardından, siparişi veren üyemize e-mail aracılığıyla bilgi notu iletilir.


Sipariş İptali


Üyemiz, onaylanan siparişini iptal etmek ister ise; iptal isteğini siparişin onaylandığı ürün/ürünler kargoya verilmeden önce kuruluşumuzu bilgilendirmelidir.

Üyelerimizin başvurmaları halinde henüz kargoya verilmemiş siparişleri; kuruluşumuzun hakları saklı tutulmak kaydıyla, iptal edilir.


Sipariş; kargoya verilmiş ise; sipariş iptali mümkün değildir. Bkz. “İade Koşulları”


Siparişin kargoya verilmiş olduğu hallerde, sipariş iptali için üyelerimiz İade Prosedürleri’ni izleyebilirler. “Müşteri Hizmetleri” sayfasında bulunan ilgili başlığın altında yer alan form aracılığıyla Ürün İade Talebi tarafımıza iletilmelidir. İade Koşulları ve Tüketici Haklarını Koruma Kanunu çerçevesinde, üyelerimizin iade taleplerinin tarafımıza ulaşmasının hemen ardından, iade süreci başlatılarak, e-mail yolu ile bilgi verilecektir.


İade Koşulları


Sitemizden satın aldığınız ürünü/ürünleri teslimat tarihinden itibaren İade Koşulları ve Tüketici Haklarını Koruma Kanunu çerçevesinde en geç 30 gün içinde iade edebilirsiniz. İadenizin kabul edilmesi için aşağıdaki şartlara uygun olması yeterlidir.


İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Buradaki iade kabul kriteri, ürünün başka bir müşteriye satılabilme özelliğini kaybetmemiş olmasıdır.


İade işleminde, ürün ile birlikte size ulaşan ürün faturasının her 2 nüshasını (size ulaşan bütün nüshaları), sipariş numarasını, sipariş verenin adı ve soyadını, iptal/iade nedenini içeren bir dilekçe ile ürünü/ürünleri tarafımıza iade etmeniz gerekmektedir.


İade etmek istediğiniz ürün/ürünler; ayıplıysa/ kusurluysa ve ürünü/ürünleri henüz teslim almadıysanız, kuruluşumuzu da bilgilendirmek şartıyla kargo görevlisine hemen iade ediniz ve daha sonra mağdur olmamanız için teslim almayınız.


Eğer teslim aldıysanız ve teslim sonrasında oluşan bir kusur söz konusu değilse, kuruluşumuzu da bilgilendirmek şartıyla, tarafımıza göndermeniz gereklidir. Orjinal ambalajlı ve açıldıktan sonra müşteriye tekrar satışı mümkün olmayan ürünlerin iadesi mümkün olamadığından, dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz.


İade İşlemleri


Hasarlı/Kusurlu Ürünlerin İadeleri


İade için gönderilen ürünün/ürünlerin iade şartlarına uygun olması durumunda iade işlemleri başlatılır.


İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


İadenizin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi mesajı sistemimizdeki mail adresinize en kısa sürede gönderilecektir. İadeniz onaylanmadığı takdirde siparişiniz size tekrar geri gönderilecektir.


Sanal mağazamızdan alışveriş yapan üyelerimiz, teslimat anında ürünü/ürünleri itinayla kontrol ederek teslim almalıdırlar.


Teslimat anında ürünün/ürünlerin yanlış, hasarlı, eksik vs. olduğu fark edildiğinde, müşteri daha sonra mağdur olmamak için, ürünü teslim almadan derhal kargo görevlisine iade etmeli ve Web Sitemizin Müşteri Hizmetleri adresindeki ilgili bölümlerden yararlanarak durumu kuruluşumuza hemen bildirmelidir.


Böylece yanlışlığın düzeltilmesi için, iade şartları kapsamında yanlışlığın nedeni sorgulanır, hatanın kuruluşumuz ya da teslimat sürecinde birlikte çalıştığımız tedarikçilerden kaynaklandığının tespiti halinde, yeni teslimatın tarih ve saati, kuruluşumuz tarafından kendilerine en kısa sürede bildirilir. Bu süre Tüketici Haklarını Koruma Kanunu gereğince 30 günü geçemez.


Teslimat halinde iade edilen ürünün/ürünlerin bilgileri ve neden iade edildikleri, üyemiz tarafından kuruluşumuza ivedi olarak bildirilmez ise; iade edilen siparişin tarafımıza ulaşmasından sonra müşteriye e-mail yoluyla ulaşılarak gerekli bilgiler talep edilir. Kuruluşumuz tarafından talep edilen bilgilerin tam ve eksiksiz olarak kuruluşumuza ulaşmasının ardından, oluşan yanlışlığın nedenleri tespit edilir ve İade Koşulları ve Tüketici Haklarını Koruma Kanunu kapsamında ilgili prosedür işletilir.


Müşteri; üründeki yanlışlığı, kusuru, ayıbı;  ürünü/ürünleri teslim aldıktan sonra fark eder ise; Web Sitemizin Müşteri Hizmetleri adresindeki ilgili bölümlerden yararlanarak durumu Tüketici Haklarını Koruma Kanun’unda belirtilen yasal süreyi geçmemek şartı ile kuruluşumuza bildirmelidir. Durumun kuruluşumuza bildirilmesinin ardından üründeki ayıbın veya yanlışlığın alıcının kusurundan kaynaklanmadığı tespit edilir ve kuruluşumuz tarafından onaylanır ise; ayıbın nev’ine göre ürün/ürünler müşteriden geri alınır, değiştirilir, tamir ettirilir ya da eksik olan parça müşteriye ulaştırılır.


Para iadesi talep ettiğiniz takdirde; ödeme yapmışsanız siparişinizin bedeli, müşteri hizmetlerine vereceğiniz hesaba yatırılacaktır. 


Ücret iade işlemi onaylanmış olan üyelerimizin ürün değişimleri ya da ücret iadeleri Tüketici Haklarını Koruma Kanunu çerçevesinde en geç 30 gün içerisinde yapılacaktır. Kuruluşumuzun hesaplarından ücret iade onayı verildikten sonra bankaların işlem süreçlerine bağlı olarak, iade ettiğiniz Ürünün/Ürünlerin bedelinin hesabınıza geçmesi, 1-5 iş günü arasında değişebilmektedir.

Bahsi konu olan durumlar dışında kalan iadeler kabul edilmez.